استفاده از بادی جت برای لاغری و پیکر تراشی،خطرات و عوارض

لیپوساکشن با فشار آب یا بادی‌جت روش لیپوساکشن سنتی را به سطح بالاتری ارتقاء داده و به جراحان اجازه می‌دهد تا مزایایی چون دقت، دوره‌ی بهبودی سریع و حداقل میزان کبودی و تورم را با هم ترکیب نمایند. بادی جت لاغری روشی بسیار ملایم‌تر از لیپوساکشن سنتی است که راحتی بیشتری برای بیماران فراهم می‌کند. دیگر مزایای این روش شامل کاهش درد، افزایش ایمنی، میزان دقت بیشتر و نتایج بهتر می‌باشد.

مزیت های بادی جت


از اصلی ترین مزایای این روش بدون عوارض بودن آن است بهتر است بدانید که در روش های لاغری موضعی از مایع تامیسنت استفاده می شود این مایع که محلولی مرکب از داروهای بی حسی و سرم می باشد باعث می شود که عروق بافت چربی تنگتر شوند حال در لاغری با بادی جت از این مایع کم استفاده می شود و لذا عوارض این روش کمتر خواهد شد.در روش های دیگر،تخلیه های دردناک به دلیل  همین مایع وجود دارد که دیگر در روش بادی جت این جریانات وجود ندارد و برای خارج کردن این مایع از بدن فرد مجبور می شد که ماساژهای دردناک داشته باشد.از دیگر مزایای بادی جت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدت زمان انجام بادی جت بسیار کوتاه است و به همین دلیل فرد کمتر استرس خواهد داشت .
  • درد و کبودی در روش بادی جت کمتر دیده خواهد شد .
  • در این روش در زمان خارج سازی چربی ها به بافت چربی آسیبی وارد نمی شود.
  • چون جداسازی چربی ها توسط آب انجام می گیرد دیگر پستی و بلندی های روش های دیگر دیده نخواهد شد .

ناحیه‌های قابل درمان با بادی جت


بادی جت تقریباً برای تمام ناحیه‌های دارای چربی مقاوم، به ویژه شکم، ران، باسن، زانو، بازو و غبغب کاربرد دارد. از آنجایی که لاغری با بادی جت عملی سریع و با دوران بهبود کوتاه است، عمل زیبایی ایده‌آل برای بیمارانی است که می‌خواهند چند ناحیه را به طور همزمان لاغر کنند.

لیپوساکشن به روش بادی جت


لیپوساکشن به روش بادی جت یا لیپوساکشن با کمک آب، روشی با حداقل میزان تهاجم است که از یک جریان باریک و پرفشار محلول مایع استفاده می‌کند؛ این جریان پرفشار باعث شکسته شدن بافت چربی‌های مورد هدف می‌شود. می‌توان یک جریان مکش ملایم نیز قرار داد تا از طریق یک کانولا، محلول و چربی‌های شکسته و جداشده را از بدن بیرون بکشد.روش بادی‌جت شامل کانولا و جریان مکش است؛ جراح با ایجاد یک برش کوچک در ناحیه‌ی موردنظر، کانولا را در آن جایگذاری می‌کند. با این کار همزمان با وارد شدن محلول (که محتوی سالین، دارو و یک محلول بیهوشی است) به بدن، سلول‌های چربی شل و شکسته شده نیز توسط کانولا خارج می‌شوند. در همان حال، جراح فشار جتی که محلول را به داخل بدن می‌فرستد را از طریق کامپیوتر کنترل می‌کند.

فرایند درمان


بادی جت دستگاهی جدید و ساخت کشور آلمان که جهت انجام عمل پیکرتراشی استفاده می شود . بادی جت به خرد کردن و خارج کردن چربی های اضافه بدن گفته می شود که یک عمل جراحی سبک سرپایی و بدون بیهوشی می باشد . در این تکنیک با استفاده از پاشیدن آب با قدرت بالا چربی های زیر پوست و به شکل کنترل شده و ایمن چربی های زیر پوست تکه تکه و جدا می شود و همزمان به داخل دستگاه مکیده می شود. برعکس سایر دستگاه های لپوساکشن که باعث از بین رفتن چربی خروجی می شوند و چربی ساکشن شده زنده نیست و باید دور ریخته شود چربی به دست آماده در روش بادی جت زنده می باشد و قابل تزریق مجدد در بدن است.بادی‌جت در دو مرحله انجام می‌شود.

مرحله‌ی 1: نفوذ

با استفاده از جت آب، محلول سالین که حاوی آدرنالین(برای کاهش خونریزی) و بی‌حس‌کننده‌ی موضعی است در ناحیه‌ی تحت درمان نفوذ پیدا می‌کند.در این مرحله، جت اساساً برای توزیع داروها استفاده می‌شود. حجم مایع تزریقی کم بوده و تورم و تغییر شکل ناچیزی را در این ناحیه ایجاد می‌کند. این امر موجب راحتی درمان برای بیمار شده و از افزایش حجم و بارگذاری دارو که در سایر روش‌ها ایجاد می‌شود، جلوگیری می‌کند.جت آب بطور قابل ملاحظه‌ای موجب تسریع توزیع و نفوذ مایع در ناحیه‌ی تحت درمان می‌شود و در نتیجه زمان کلی این روش و میزان کار جراح کاهش پیدا می‌کند. مرحله‌ی نفوذ معمولاً 10 تا 15 دقیقه بطول می‌انجامد.

مرحله‌ی 2: تراش دادن

مرحله‌ی بعدی از بین بردن و بیرون کشیدن چربی است. با استفاده از این تکنیک ملایم، جراح دارای کنترل بیشتری بر فرایند پیکرتراشی است. از آنجایی که ناحیه‌ی تحت درمان در اثر مایع اضافه و تورم شکل غیرطبیعی به خود نمی‌گیرد، جراح می‌تواند با اعتماد به نفس و دقت بیشتری عمل تراش دادن را انجام دهد و کار بر اساس حدس و گمان که معمولاً در روش‌های معمول لیپوساکشن برقرار است، وجود ندارد. دستکاری و میزان دوباره‌کاری نیز با روش بادی‌جت به مقدار قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می‌کند. مرحله‌ی پیکرتراشی و ساکشن تا زمانی که شکل مطلوب حاصل شود، ادامه دارد.

دوران بهبود


از آنجایی که بادی جت ملایم‌تر از دیگر گونه‌های لیپوساکشن است، دوران بهبود بادی جت کوتاه‌تر و ورم و کبودی آن کمتر است. درد اکثر بیماران بادی جت پس از چند روز کاملاً از بین می‌رود و پس از حدود دو هفته می‌توانند فعالیت‌های سبک را از سربگیرند. سرعت التیام هر بیمار متفاوت با دیگری است، اما انتظار می‌رود بخش اعظم ورم پس از یک تا سه ماه فروکش کند.

هزینه


هیچ چیزی بدتر از هزینه‌های غیر منتظره که تا بعد از یک حادثه به آن‌ها پی نمی‌برید، نمی‌باشد. به همین دلیل است که پیش از تصمیم‌گیری باید مطمین شویم که شما از کل هزینه‌ی جراحی اطلاع دارید. شما و پزشک درباره هزینه‌ها صحبت خواهید کرد که این هزینه‌ها شامل حق‌الزحمه پزشک برای انجام درمان و آنچه که در طول درمان نیاز است، می‌باشد.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *