کاشت ابرو با موهای طبیعی: مراحل و هزینه

ابرو ها قسمت مهمی از صورت هستند که نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارند. برای بعضی افراد زیبایی ابرو حتی از زیبایی موهای سر هم اهمیت بیشتری دارد چرا که ابرو ها در صورت و بیشتر در معرض دید هستند و روی زیبایی چشم ها نیز اثر دارند. ریزش مو امری طبیعی و قابل پذیرش است اما برعکس ریزش موها ، ریزش ابرو ها امری طبیعی تلقی نمی شود و خالی شدن ابروها به لحاظ زیبایی قابل پذیرش نیست. به این دلایل است که کاشت موی ابرو اهمیت زیادی دارد.

علت ریزش ابروها و مژه ها عوامل مختلفی می تواند باشد؛ از جمله اختلال تیروئید یا بیماری های داخلی دیگر، بیماری طاسی( آلوپشیا آرتا)، سوختگی ، تاتو ، عفونت ، کندن مداوم موهای ابرو و بیماری های ژنتیکی که موجب ریزش موی ابرو و مژه می شود. روش کاشت ابرو با روش کاشت موی سر مشابه است و موهای کاشته شده دائمی خواهند بود.البته به این خاطر که ابرو خصوصیات ویژه خودش را دارد، کاشت ابرو با کاشت موی سر تفاوت های مهمی دارد. کاشت مژه و ابرو باعث دو چندان شدن زیبایی شما می‌شود.

آناتومی و فیزیولوژی موهای ابرو


جهت رشد موهای ابرو در نواحی مختلف آن کاملا متفاوت است. در قسمت سر ابرو که نزدیک به بینی است سر موها به سمت بالا است و بعد از آن موها کمی به سمت بیرون و پایین هستند و در قسمت دم ابرو موها به سمت پایین و بالا هستند. جهت رشد موها در قسمت بالا و پایین ابرو تقریبا مخالف هم است و بدین ترتیب با قرار گرفتن موها روی هم فرم ابرو شکل می گیرد.

دومین ویژگی مهم ابرو این است که موهای ابرو از درون ریشه با زاویه بسیار تندی رشد کرده اند و به این خاطر است که موهای ابرو روی سطح پوست قرار گرفته اند. این حالت دقیقا بر عکس موهای سر است که با زاویه ی 45 درجه رشد می کنند و از سطح پوست سر فاصله می گیرند.

سومین ویژگی ابرو این است که موها تنها در واحد های فولیکولی تکی رشد می کنند. این در حالی است که موهای سر در واحد های تکی، دوتایی، سه تایی یا چهارتایی رشد می کنند.

چهارمین خصوصیت موهای ابرو چرخه رشد آن است که بسیار کوتاه است. موهای ابرو به مدت چهار ماه در فاز رشد است و پس از آن وارد فاز استراحت می شود و می افتد. این در حالی است که فاز رشد موهای سر بین 3 تا 7 سال است که باعث می شود موهای سر بسیار بلند شوند.

تکنیک کاشت ابرو


مهم ترین موضوع در کاشت ابرو طبیعی حفظ جهت رشد طبیعی موهای ابرو است. انجام این کار مستلزم این است که جراح به نحو ماهرانه ای زاویه کاشت هر مو را در کاشت طبیعی ابرو تعیین کند تا در نهایت شکل کمانی ابرو و همگرایی موهای بالا و پایین ابرو و سپس قرار گیری موهای سر ابرو به سمت بالا کاملا به طور طبیعی ترمیم و بازسازی شود.

دومین نکته مهم این است که در هنگام ایجاد حفره هایی در پوست برای کاشت مو باید از سوزن های بسیار ظریفی استفاده شود که با زاویه ای بسیار کم و در سطح پوست جای کاشت مو را در زاویه ای نزدیک به سطح پوست آماده می کند. بدین ترتیب موهای کاشته شده مانند موهای ابرو روی سطح پوست رشد خواهند کرد.

در هنگام کاشت ابرو طبیعی تنها از واحد های فولیکولی تکی استفاده می شود. با توجه به این که گرافت ها از موهای سر گرفته می شود و موهای سر در واحد های یک تا چهارتایی رشد می کنند گاهی لازم است گرافت ها در زیر میکروسکوپ به واحد های تکی تجزیه شوند که به این حالت کاشت میکرو گرافت گفته می شود.

تهیه میکرو گرافت ها و کاشتن آنها در جهت مناسب و با زاویه نزدیک به سطح پوست نیازمند دقت و مهارت و تجربه بالایی است. خصوصا در مواردی که موهای شخص حالت دار یا فر باشد ، بسیار مهم است که جراح ریشه مو را به نحوی بکارد که در جهت مناسب رشد کند و فرم ابرو را به هم نزند.

نحوه کاشت ابرو


کاشت ابرو عملی است که طی آن گرافت های مو از سر گرفته شده و در ابرو کاشته می شوند. چگونگی کاشت ابرو شامل تراکم ، جهت کاشت مو و زاویه آن با پوست به دقت توسط جراح و متخصص زیبایی طراحی می شود تا ابرو دقیقا طبق خواسته شما و شکلی طبیعی کاشته شود.

کاشت ابروی طبیعی بین سه تا چهار ساعت زمان می برد. ابتدا گرافت های مو از پشت سرگرفته می شوند. موی سر همراه با ریشه و بافت زنده آن از سر جدا می شود.

مو ی گرفته شده از سر که همراه با فولیکول آن گرفته شده در زیر میکروسکوپ به دقت از بافت اطراف آن جدا می شود تا برای کاشت آماده شود. در این هنگام نهایت دقت باید به کار برده شود تا به فولیکول مو آسیبی نرسد و زنده بماند. سپس ابرو برای دریافت گرافت ها آماده سازی می شود و در محل کاشت هر گرافت سوراخ بسیار کوچکی ایجاد می شود و گرافت ها در این محل ها کاشته می شوند. هم قسمتی که موی سر از آن گرفته شده و هم قسمت کاشته شده ی مو در ابرو به سرعت بهبود می یابند.

در صورتی که از روش FUT برای گرفتن گرافت از سر استفاده شود محل برش در سر بخیه می خورد که بعد از 7 تا 10 روز بخیه ها کشیده می شود و اگر از روش FIT استفاده شود بخیه ای در کار نیست.

ممکن است پس از تقبل هزینه کاشت ابرو طبیعی کمی ورم و کبودی داشته باشید که موقتی است. بعد از دو تا سه هفته موهای کاشته شده ممکن است وارد فاز استراحت شوند و ریزش داشته باشند. معمولا بین 3 تا 6 ماه بعد از کاشت ابرو موهای جدید شروع به رشد می کنند. در فاز اول ریکاوری بعد از مراحل کاشت مو ( حدودا برای دو هفته) نمی توانید روی ابرو آرایش انجام دهید. بعد از شروع رشد موهای کاشته شده ابرو باید بدانید که لازم است موها را همیشه کوتاه کنید چون گرافت ها از موی سر گرفته شده اند و دائما رشد خواهند کرد. نتایج نهایی کاشت ابرو بسیار تاثیر گذار است و فاوت چشمگیری ایجاد می کند.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو


بعد از کاشت ابرو بیماران دردی را حس نخواهند کرد و تقریبا بلافاصله بعد از کاشت ابرو می توانند کلینیک را ترک کند و در صورتی که از داروی آرام بخش استفاده نشده باشد می توانند خودشان تا خانه رانندگی کنند.

بسیاری از بیماران هم در حین کاشت مو و هم بعد از آن کاملا احساس راحتی می کنند و روز بعد از کاشت ابرو به کار خود باز می گردند. روز بعد ممکن است پوسته های خونی ریزی در محل کاشت ابرو باشد که شخص می تواند با مرطوب کردن آنها ، انها را از روی پوست جدا کند. این کار باید در روز بعد از کاشت در زیر دوش و سه بار در روز انجام شود و بعد از آن تا مدت یک هفته برای دوبار در روز انجام شود.

بعد از هر بار دوش گرفتن پماد حاوی آنتی بیوتیک باید به ابرو زده شود تا پوسته ها نرم شوند و در شستشوی بعدی به راحتی جدا شوند. وجود کبودی بعد از کاشت مو معمول است که بعد از یک هفته از بین می رود.

نتایج کاشت ابرو


پوسته های تشکیل شده در محل کاشت ابرو بعد از 10 روز کاملا می افتند و بعد از آن ظاهرا هیچ نشانه ای از کاشت ابرو در صورت شما نیست و همچنین فولیکول های مو نیز به خواب می روند و می افتند و این حالت برای سه تا چهار ماه ادامه دارد. معمولا این دوره برای بیماران سخت ترین دوره است چرا که ابرو ظاهرا مانند قبل است طوری که انگار عملی روی ان انجام نشده. لازم است بیماران در این مدت صبر زیادی به خرج بدهند. بعد از این زمان ابرو های شما شروع به رشد کردن می کند و شما با شگفتی رشد موهای جدید در ابرو و پر شدن ابروهای خود را خواهید دید. موهای کاشته شده به سرعت رشد می کنند و نیاز به کوتاه کردن دارند چرا که با همان روند قبلی یعنی روند رشد موهای سر ، رشد می کنند. شما همچنین می توانید مانند قبل ابروی خود را کوتاه کنید، وکس کنید، اصلاح کنید و رنگ کنید.

رشد بیش از حد موهای جدید بعد از مدتی رفته رفته کم می شود چرا که به مرور زمان موهای کاشته شده ویژگی های موهای ابرو را پیدا می کنند. لازم به ذکر است که در برخی از مراجعه کنندگان برای رسیدن به نتایج ایدهآل انجام دو یا چند جلسه کاشت ابرو نیاز است.

پرسش های متداول


کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

هر کسی که از ظاهر ابروی خود که باریک یا کم چشت شده است ، راضی نیست می تواند این عمل را انجام دهد. لازم است شخص سلامت عمومی داشته باشد و مشکلات خونریزی و تشکیل لخته خون نداشته باشد.

آیا نتایج کاشت ابرو ماندگار است؟

بله. کاشت ابرو راه حل دائمی برای ابروهای کم پشت و باریک است. موهای کاشته شده شروع به رشد خواهند کرد و مانند موهای ابرو ممکن است ریزش داشته باشند و بعد دوباره در خواهند آمد.

برای کاشت ابرو از کجا مو پیوند زده می شود؟

برای کسانی که ریزش موی ابروی موضعی دارند یا کمی ابروی آن ها باریک است ممکن است موها از خود ابرو گرفته شوند. در خانم ها برای کاشت برخی نقاط خاص ابرو از موهای پشت گوش یا بالای ران استفاده می شود چرا که این موها ظاهر طبیعی تری به ابرو می دهد چون باریک تر است. برای آقایان می توان بسته به ضخامت موی ابرو از نقاط مختلف بدن یا سر گرافت مو گرفت. آقایان تمایل دارند ابروهای ضخیم تری داشته باشند.

چه تعداد گرافت مو کاشته می شود؟

این تعداد برای هر بیمار متفاوت است و تعداد گرافت های مورد نیاز در هتگام مشاوره و ارزیابی تعیین می شود. معمولا بین 50 تا 100 پیوند مو برای برو ها انجام می شود.

کاشت ابرو چه قدر طول می کشد؟

مدت زمان مورد نیاز به محل کاشت ابرو و میزان ظرافت و حساس بودن ناحیه ی کاشت ابرو و تعداد گرافت ها بستگی دارد. معمولا کاشت ابرو 5 تا 6 ساعت زمان می برد.

آیا کاشت ابرو عوارض و خطراتی هم دارد؟

عوارض کاشت ابرو بسیار پایین است. در بدترین حالت ریسک کاشت ابرو این است که موی کاشته شده در جهت صحیح رشد نکند و ظاهر دلخواه را نداشته باشد. اما می توان رفته رفته جهت رویش مو را تغییر داد تا با موهای اطراف خود هم جهت شود

چه مدت طول می کشد تا نتایج نهایی را ببینم؟

با تقبل قیمت كاشت مو ، موهای کاشته شده در ابرو بین 4 تا 6 ماه پس از انجام کاشت ابرو شروع به رشد خواهند کرد. البته 3 تا 5 هفته پس از کاشت ابرو با موی طبیعی ، موهای کاشته شده ریزش می کنند اما این امری طبیعی است و موها پس از حدود دو ماه دوباره رشد خواهند کرد. نتایج نهایی کاشت مو بعد از حدود 10 ماه قابل مشاهده است و می توان رشد و پوشش کامل موهای ابرو را دید.

برای کاشت ابرو به بیهوشی نیاز است؟

خیر. با تقبل هزینه کاشت مو ابرو شخص در هنگام عمل کاملا بیدار و هوشیار است. قبل از انجام کاشت مو به شخص مسکن و آرام بخش خوراکی داده می شود و نیازی به آرام بخش تزریقی نیست.

هزینه و قیمت کاشت ابرو

هزینه کاشت ابروی طبیعی به تعداد گرافت های کاشته شده در ابرو و تعداد جلسات کاشت ابرو دارد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت کاشت ابرو با شماره های کلینیک تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید. بعد از جلسه مشاوره و تعیین تعداد گرافت مورد نیاز هزینه کاشت ابرو مشخص خواهد شد.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *